Ознаки:
інтенсивне виділення шкірного сала в області чола, носа та підборіддя;
розширені пори у Т-зоні;
часті запалення, чорні цятки;
Демакіяж
Жирні ділянки часто схильні до запалень. Щоб запобігти їм, візьміть за правило знімати перед сном макіяж. На допомогу прийдуть міцелярна вода та гідрофільна олія, головна умова при їх використанні – не терти і не розтягувати шкіру.
Вмивання
Не застосовуйте агресивні засоби для чищення, вони викликають зневоднення, що тільки посилює проблеми:
жирні ділянки виділяють ще більше себуму, сухі – починають лущитися. Вода кімнатної температури. А після вмивання нанести зволожуючу сироватку: на відміну від крему, вона підходить для всіх ділянок обличчя.
Тонізація
Тонік – який не містить спирту, сприяє відновленню рівня рH після вмивання. Вітаміни та рослинні екстракти у складі тоніка насичують шкіру корисними речовинами.
Ексфоліація
Відлущування необхідне будь-якому типу шкіри, в першу чергу – при схильності до закупорки пор та запалень. Використовуйте делікатні скраби або засоби на основі кислот, щоб видалити ороговілі клітини з поверхні епідермісу. Це допоможе відрегулювати секрецію шкірного сала та запобігти появі вугрів.
Зволоження
Зволоження необхідно як сухій шкірі, так і жирній. Різниця лише в текстурах засобів, для сухих ділянок вибирайте класичні зволожуючі креми із вмістом олій, для жирної зони – легкі гелі та флюїди. У разі комбінованої шкіри підійде наступна схема зволоження: на всю поверхню обличчя нанесіть засіб гелевої текстури, і поверх нього на ділянки, схильні до сухості, – більш щільний крем.
Живлення
Інтенсивний зволожуючий крем взимку врятує комбіновану шкіру від зневоднення, а сироватки на основі олій допоможуть запобігти втраті вологи на сухих ділянках. Так що сміливо наносите поживну формулу поверх зволожуючого засобу. І не забувайте про сонцезахисний фактор, так як ультрафіолет ушкоджує шкіру і знижує місцевий імунітет, що загрожує новими запальним елементам.